Normy pro denní osvětlení /kromě norem pro měření/ byly vyňaty ze skupiny elektrotechnika /číslování začíná dvojčíslím 36/ a přeřazeny do skupiny norem pro navrhování a provádění staveb /dvojčíslí 73/ a skupiny stavební fyzika/dvojčíslí 05/.
V současné době zatím neexistuje u nás platná evropská norma zabývající se touto problematikou, ale v blízké době dojde k úspěšnému uzavření několikaletých mezinárodních jednání zabývajících se sjednocením problematiky světelné techniky v rámci Evropské unie. Vejde-li v platnost nopvá evropská norma a bude-li zapracována do normových standardů naší republiky, budou stávající požadavky v tomto dokumentu zrevidovány a aktuálně upraveny.
Z obsahu : Vývoj normalizace, fyziologie vidění, stavba oka, základy fotometrie, denní osvětlení budov, obloha jako plošný zdroj světla, kvantitativní kritérie denního osvětlení, kvalitativní kritéria denního osvětlení, výpočet činitele denní osvětlenosti, měření denního osvětlení, světelně technický posudek, denní světlo v budově, urbanistické řešení zástavby a krajina, konstrukční systém a architektonické řešení, obvodový plášť budovy, funkce a způsob využití jednotlivých prostorů, osvětlovací systémy, pasivní systémy, aktivní systémy, specifické problémy denního osvětlení různých druhů staveb, denní osvětlení obytných budov, denní osvětlení škol, výstavních prostor, sportovních staveb, zdravotnických zařízení, průmyslových budov, sdružené osvětlení.
Přílohy: Daniljukova úhlová síť pro řez , pro půdorys. Nomogram pro určení Di,min pro svislé osvětlovací prostory. Waldramův diagra. Protraktor pro sklon osvětlovacího otvoru 45. 60, 75 a 90 stupňů.
Publikaci si můžete objednat zde nebo zakoupit v kamenném obchodě na Kounicové 67, Brno.